otrdiena, augusts 16, 2005

Linux Tag 2005

2005. gada 22-25. jūnijā man, kopā ar bijušajiem darba kolēģiem no Vidzemes Augstskolas bija iespēja pabūt Vācijā Karlsruhē, kur notika ikgadējā atvērtā koda tehnoloģijām veltītā konference un izstāde “Linux Tag 2005”.

3 dienas, kas bija paredzētas pasākumam likās pārāk maz, lai paņemtu visu informāciju, jo īstenībā tam būtu vajadzējis veltīt vismaz 3 nedēļas. Neskatoties uz to, mēģināšu piefiksēt to, kas ‘iekrita acīs’ un būtu jāpārbauda praksē.

Izstāde :
Nagios. Serveru monitorēšanas rīks. Dod iespēju sekot norādīto hostu hardvare stāvoklim, servisiem, aplikācijām.

OpenExchange. Ms Exchange atvērtā koda analogs. Labi izstrādāta web-saskarne un iespēja pieslēgties un strādāt kā no linux aplikācijām (Evolution, SunBird), tā Windows (Ms Outlook).

CAcert. Bezmaksas SSL sertifikātu izsniegšanas/autorizēšanas sistēma. Līdz gada beigām plāno tikt atbalstīti lielākajos web pārlūkos.
www.cacert.org

Asterisk. Vioce-over-ip telefonijas risinājums (centrāle) darbam paralēli ar ISDN, analogo un IP telefonijas sistēmām.

AfterStep window manager. Interesants ‘look and feel’. Moto – “Mēs neesam kārtējais ‘windows wanabe’”. Plašas konfigurācijas iespējas, zemas hardware prasības.

FreeNX. Attālinātā pieslēgšanās X serveriem. Ekstensīva kešošana gan klienta, gan servera pusē ļauj strādāt ar attālinātiem X-logiem pat caur zemas caurlaidības pieslēgumiem. Iespējams ‘tunelēt’ arī VNC (piem. priekš attālinātās palīdzības nodrošināšanas) un RDP protokolus.

Semināri:

LiMux. Tas pats linux Minhenes projekts. Neskatoties uz lielo publicitāti dažas lietas likās jaunas. Piemēram : kā desktop risinājums tiek izmantots Debian (nevis SuSe). Lietotāju migrācija notika pakāpeniski – sākumā izmantojot termināl servera risinājumu, pēc tam Wine, tad pilnīgu pāreju uz Linux.

Knoppix. LiveCD, kas bāzēts uz Debian Sarge. Projekta mērķis būt par ’šveices armijas nazi’ visām vajadzībām. Dažādi ‘cheat codes’, ko iespējams norādīt sāknējot sistēmu (piem. lai OS pilnībā ielādētu operatīvajā atmiņā, lai laistu alternatīvu logu menedžeri (tātad ne tikai KDE, bet arī Gnome, fwvm u.c.). Termināl – serveri, failu serveri, print serveri iespējams konfigurēt 10 minūtēs. Dažādi skripti, kas paredzēti, lai izveidotu savu LiveCD, vai instalētu sistēmu uz cietā diska.

Network accounting tools

MySql. MySql projektam aprit 10 gadi. Parādās advancētas fīčas, kā trigeri, transakcijas, stored procedures, saved cursors/views.

Izstādes iespaidi.
Daudz dalībnieku. Labāk protams tiek pamanīti tie, kas piedāvā ‘odziņas’, lai piesaistītu uzmanību. Piemēram – HP rīko ‘kodēšanas maratonu’, Arkeia – ‘hakošanas sacensības’ (diemžēl neredzējām, jo tas bija pēdējā dienā, kad devāmies mājup). Prezentācijas CD aizstāj DVD (SuSe; Debian). Interesanti, ka piedalās arī Microsoft un piedāvā sollutions for Unix interoperability services.

Vēlāk varbūt būs video/foto.

Update:
foto: http://box.va.lv/~arnis.cirulis/vacija

Nav komentāru: