sestdiena, aprīlis 01, 2006

Google Romance

OMG. Pasaulē labākais mekētājs ir pievērsies .. Google Romance: "Search for love"
"When you do a Soulmate Search, your deeply personal and potentially life-altering search results are produced solely by computer algorithm, without human intervention of any kind."

kas tālāk?
search for Good ?
search for meaning of life?
search for yourself?

... april, april :D

piektdiena, marts 31, 2006

aizmirsu piebilst par nepālieti. Vienīgā normālā ēdienreize ir no rīta - pārējā laikā pārtiekam no kā pagadās - pārsvarā no tuvējā iestādījuma, kur saimnieko nepālietis. 'cikin picca' - yes yes - very good. Īstenībā tā īsti par ēdienu to pārtiku saukt tomēr nevar.
ceturtdiena.
trešdienas pasākums sanāca uz goda. Interesants pasākums. Ieradās 2 amerikāņi un holandietis, kurš ir mūsu grupā. Interesanti cilvēki. Holandietis lika vodku.
līdz ar to ceturtdienu pavadījām ļoti mierīgi. Atnācām no kursiem. Puiši sainstalēja sev softu. Daži esot pat līdz vieniem mēģinājuši iecirsties. Mazliet stresu rada tas, ka eksāmena jautājumi visai būtiski atšķirās no tā, ko mums māca. Eksāmenā jāzina, kurā formā ir kādas pogas, kas liekas visai muļķīgi.
piektdiena.
likām pirmo kvalifikācijas 'treniņa' testu. Tie, kam sanāks - varēs nesaspringt nākošnedēļ. Jautājumi piņķerīgi - mazliet atgādina LV tiesību testus - tā kā neviens nav pārliecināts par sevi. Rezultātus zināsim tikai pirmdien. Tā kā - pašlaik joprojām laimīga neziņa.
Pēc pus stundas mūs savāks un vedīs uz itāļu restorānu. Būs arī amerikāņi - tas varētu būt daudzsološi.

trešdiena, marts 29, 2006

otrdiena.
Jau ierastā kārtība. Modinātājs, duša .. olas brokastīs. Axios. Mūs ieliek otrā telpā. Nepaiet ne stunda, kad esam saslēgušies tīklā un uzinstalējuši apgūstamos rīkus. Viņu admini izbesās ar mūsu 'Pandu'. Beigās tomēr viss sanāk. Apgūstam datu bāzes veidošanas un organizācijas informācijas ievadīšanas smalkumus. Pēc kursiem, apjeju riņķi pa pilsētu. Vēlāk kaut ko līdzīgu dara pārējie grupas dalībnieki. Diemžēl pēc manām instrukcijām veikalu viņiem nav izdevies atrast. Bet nekas. Sula ir. Vakarā pasēžam pie mums. Mēģinam spēlēt bridžu. Šķila gandrīz vienmēr nosola. Uznāk varars. Gulta. Miegs.

trešdiena
Ir kļuvis vēsāks, toties vairs nelīst. Spīd saule.
Starp citu - te būs neliels kvests: uzminiet, kurš ir mūsu pasniedzēja mīļākais burts, izmantojot zemāk ievietotos citātus:

sirrriosnes
mandatorrrrii
norrrmal actions
set yourrr userrrs diffrerrrentlii
what's interrresting about this recorrrd
in this errria - on the right of the user foom
they'rrre sherrrring same numberrr of licences
i have to make a note ro rremind myself to do that

pareizi. R. Bet ne visos vārdos. Atgādina kaut ko no Harija Potera.

Izrādās te ir arī Amerikāņi. Viņiem kursi 3 nedēļas (tajā telpā, no kuras mūs izmeta). Varbūt ietusēt vakarā. Hmm.

otrdiena, marts 28, 2006

kursi. 1. diena

Pieceļamies un dodamies uz vietu, kur mūs mācīs. Kursi ir visnotaļ okei. Lēnām tiekam iepazīstināti ar softa fīčām un palīdzības dienesta filozofiju kā tādu. Softs rada ļoti labi pārdomātas programmatūras iespaidu - viss nooptimizēts, entās saīsnes, visu var pielāgot un pieskaņot kā vajag. Izrādās ir arī simboliskas pusdienas. Viss beidzās pus piecos. Uzskrienu otrajā stāvā pēc Normunda pakas. Tieku arī pie Androsa, ar kuru idejiski izdodās sarunāt vēl vienu spravku, nosūtīšanai uz Latviju. Andross atvainojās ka vēl nav mūs aizvedis vakariņās un solās to izdarīt piektdien vai vēl pēc tam. Rīt braucot uz norvēģiju un pēc tam uz Portugāli. Nu skaidrs. Piecos esam atpakaļ vienīcā un izkaļam plānu kaut kur aiziet. Šoreiz 'grupa' atsakās doties pastaigā bez kartes un navigāciju uzņemās Kaspars B. Pastaiga norit gludāk. Aizejam vēlreiz līdz pilij. Tā šovakar ir noīrēta. Iekšā netiekam. Atrodam hard-rock-cafe. Diez kas nav - pie sienām Elvisa cepure, kaut kādi citu dziedoņu apģērba gabali. Roks neskan. Alus maksā piecīti. Dodamies citur. Pasēžam Citur. Atgriežamies viesnīcā. Rīt mūs mācīs administrēt. Nu skatīsimies.

svētdiena, marts 26, 2006

2006. gada 26. marts

Pašlaik esam nokļuvuši Edinburgā. Par procesu "nokļuvuši" ir īpašs stāsts, tomēr pagaidām aprobežosimies ar to, ka tas iekļāva 1 diennakts pavadīšanu Nīčepingā, netālu no Ryanair Zviedrijas lidostas (Skavsta). Nīčepinga ir ļoti, ļoti, ļoti klusa un mierīga Zviedrijas mazpilsēta. Izskatās ka te visi dzīvo vienkārši tāpat un ne par ko nesatraucās. Hosteļa durvju kods, ko mums nosauca pa telefonu tiešām darbojas. Arī istamas atslēga ir pie durīm. Pagremdējāmies atmiņās par Latviju pie melnā balzāma un dodamies pie miera. Sestdienas rītā neliela ekskursija pa Nīčepingu. Jānis tiek pie fotoaparātiem (vienreizējiem, analogajiem) - tātad kaut kad būs arī bildes. Piedzīvojot mērenu stresu lidostā, turpinām lidojumu uz Glazgovu. Nosēžamies. Mūs sagaida lietus. No Glazgovas seko brauciens ar vilcienu (Laikam nav jāatgādina par Ryanair konsekvento Lidostu izvietojumu vismaz 50-150 km no pilsētām) ar pārsēšanos Centrālajā stacijā. Stacijā dīvaini cilvēki. Skoti. Jaunieši kā frizūrām, džūlītes svārkos. Īsos. Iereibuši cilvēki. Uz ielas mazliet pārsteidz senlaicīguma sajūta. old-school taksometri un smagnējas celtnes. Vēl nedaudz pārsteidz komunikācija. Saprast skotus ar pirmo reizi ir pagrūti. Tālāk braucam ar vicienu īdz Edinburgai. Tur nonākam vakarā. Ātri atrodam viesnīcu. Mūs sagaida administratore - lietuvieta Agne. Duša. Miegs.

Svētdiena.
Brokastis patīkami pārsteidz. Pat Bergs izskatās apmierināts. Ekskursija pa pilsētu (bez kartes. virzienā pils). Pilī nonākam. Netiek paiets garām krogam "aklais dzejnieks". Atpakaļ arī izdodās nokļūt apjautājoties pēc ceļa nieka 3 rezes.
Viesnīca, ir visnotaļ okei. Vienīgi ar wireless internetu Kaspari, kas dzīvo 3 stāvā ir apdalīti. Mēs nē. :) . Rīt kursu pirmā diena. Nu skatīsimies, kā būs.