otrdiena, augusts 14, 2007

Katedrāle un tirgus

Aizķēra sekojošas pērles :

"Sociologi jau daudzus gadus atpakaļ atklāja, ka vidējais masu (ar līdzvērtīgām zināšanām vai ignoranci) viedoklis ir vairāk uzticams, kā jebkura viena novērotāja viedoklis. Viņi to nosauca par Delfu efektu. Linuss ir parādījis, ka šis likums strādā arī operētājsistēmas atkļūdošanā – Delfu efekts var savaldīt pat tādu sarežģītu lietu kā OS kodols."

"Fundamentāla problēma programmu izstrādē ir Brūka likums "Ja novēlotam projektam pievieno papildus programmētājus, tas tiek kavēts vēl vairāk". Vispārīgi Brūka likums nosaka to, ka sarežģītības un saziņas izmaksas pieaug kvadrātiski no izstrādātāju skaita, kamēr padarītais darbs tikai lineāri."

"Viena no plaši zināmām programmatūras izstrādes teorēmām vēsta, ka 60% līdz 75% tradicionālo izstrādes projektu vai nu nekad nav pabeigti, vai tos ir noraidījuši iecerētie lietotāji. Ja šie skaitļi ir tuvu patiesībai (un es neesmu saticis vadītāju, kas tam iebilstu), tad vairums projektu ir virzīti uz mērķi, kas (a) patiesībā nav sasniedzami, vai (b) ir absolūti nepareizi.

Tas ir galvenais cēlonis, kāpēc šodienas programmatūras izstrādes pasaulē izdzirdot frāzi "vadības komiteja" mugurai pāriet drebuļi - pat (vai it īpaši), ja dzirdētājs pats ir vadītājs."

Pilns teksts latviešu valodā
Katedrāle un Tirgus

Nav komentāru: